вторник, 2026 г. · днес
Имен ден на 20 октомври
На 20 октомври няма голям имен ден. Църквата почита Св. великомъченик Артемий.
Днес
20 октомври
Св. великомъченик Артемий
Кой има имен ден на 20 октомври
По църковния календар на тази дата не се празнува голям имен ден.
Какъв празник е на 20 октомври
- Св. великомъченик Артемий
Пожелания за имен ден 20 октомври
Изберете текст, впишете името и изтеглете картичка или копирайте пожеланието.
Картичка за имен ден
PNG 1080 × 1350, подходящ размер за Facebook, Instagram и Viber.
Родените на 20 октомври
Слънцето на 20 октомври е в знака Везни. Зодията е само началото. Асцендентът и Луната казват не по-малко.
Имената са по календара на Българската православна църква и списъка на имените дни в българската Уикипедия; „по някои календари“ означава само по втория използван календар (kik-info.com). Подвижните празници са изчислени от датата на православния Великден.
Често задавани въпроси
Кой има имен ден на 20 октомври?
На 20 октомври по църковния календар няма голям имен ден. Почитат се Св. великомъченик Артемий.
Какъв празник е на 20 октомври?
На 20 октомври Българската православна църква почита Св. великомъченик Артемий.
В кой ден от седмицата е 20 октомври 2026 г.?
През 2026 г. 20 октомври е вторник.
Каква зодия са родените на 20 октомври?
Родените на 20 октомври са зодия Везни. Ако сте родени близо до смяната на знаците, проверете точно в наталната си карта, защото тя отчита часа и мястото на раждане.